Aké okná zvoliť na dom? Porovnajte si výhody jednotlivých typov!

7. júna 20210

Či už si zvolíte okná z plastu, dreva alebo hliníka, mali by ste mať na pamäti, že na prvom mieste je vždy kvalita. Okná si nekupujete na jednu či dve sezóny, preto by ste mali predajcu vyberať naozaj dôsledne.

Pri výbere okien by hlavným kritériom malo byť prostredie, do ktorého okná zháňate, rovnako tak parametre stavby. Ak sa vaša stavba nachádza na mieste, kde sú náročné poveternostné podmienky alebo väčšia hluková či prachová záťaž, malo by to byť zohľadnené aj pri výbere profilového systému – najlepším riešením je obrátiť sa na odborníkov, ktorí majú s výrobou i montážou okien dlhoročné skúsenosti.

Vyberáme okná na dom

Vyťažte z kvalitných okien čo najviac

Na tepelnú izoláciu má veľký vplyv hĺbka okenného profilu a kvalita zasklenia. Voľba izolačného dvojskla alebo trojskla má na izoláciu výrazný dopad. Bezpečnosť domova je ďalším kritériom, ktoré je potrebné brať do úvahy. Moderné okná ponúkajú množstvo ochranných prvkov, ktoré bránia vlámaniu. Vybrať si môžete aj rôzne parametre kovania, ktoré zásadne ovplyvňujú funkčnosť okien. Spolu s oknami je dobré zamerať svoju pozornosť aj na tienenie, pretože je vždy jednoduchšie zaobstarať si kompletné riešenie, ako neskôr riešiť problém, aby jednotlivé prvky spoločne dobre fungovali.

Aký materiál je najlepší?

Z hľadiska izolačných vlastností nemá voľba materiálu na parametre okien výrazný vplyv. Voľba materiálu je predovšetkým otázkou preferencií a tiež finančných možností. Každý materiál má svoje výhody aj nevýhody. Z hľadiska dizajnu si môže zákazník vyberať zo širokej ponuky dekorov a farieb. Vedeli ste, že plastové okná môžu byť na prvý pohľad od drevených či hliníkových doslova na nerozoznanie? V dnešnej dobe sa o prvé priečky obľúbenosti delia hliníkové a plastové okná. Majú skvelé tepelnoizolačné vlastnosti, vďaka technickému pokroku, sú ich hlavnými prednosťami dlhá životnosť, minimálna údržba, výborné tepelnoizolačné vlastnosti a tvarová stálosť. Pre tých, ktorí chcú mať doma drevené okná, no nechcú sa zaoberať starostlivosťou o ne, sú ideálnou voľbou drevohliníkové okná. Hliníkové okná patria do najvyššej cenovej kategórie. Donedávna sa montovali najmä do komerčných stavieb, no čoraz viac je o ne záujem aj v klasických domácnostiach. Veľkou výhodou je ich odolnosť, nezničiteľnosť a možnosť voľby dekoru prakticky bez obmedzenia. Sú populárnym riešením veľkých presklených prvkov, napríklad posuvných dverí, obľúbených pre priamy vstup z obývacej izby do záhrady či na terasu. Dôvod je jednoduchý – zaručujú perfektnú tvarovú stabilitu a dlhodobú funkčnosť.

 

Stavte na overenú kvalitu

Obstaranie okien je väčšou investíciou, preto by ste mali starostlivo vyberať dodávateľa a vyhnúť sa neovereným výrobcom. Ak si neviete rady s výberom typu okien, obráťte sa na renomovaných predajcov, ktorí majú s profesionálnym poradenstvom dlhoročné skúsenosti.  

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Máte záujem o vypracovanie cenovej ponuky?

Buďte pravidelne informovaný o našich novinkáchPrihláste sa na odber newslettera

    +421 915 879 645 herplast@herplast.eu