Zapôsobte vďaka svojim vchodovým dverám

17. marca 20210

Výber vchodových dverí nie je jednoduchá záležitosť, a preto sa oplatí venovať mu trochu viac pozornosti. Sú predsa tým prvým, čo pri vstupe do domu alebo bytu vidíme! Predstavujú spojenie kvalitných materiálov, tepelnoizolačných vlastností a pôsobivého dizajnu. Aké by mali byť vchodové dvere do bytu a čo sa od nich očakáva?

Na prvom dojme z dverí záleží!

Tak ako pri iných stavebných doplnkoch, aj pri vchodových dverách platí, že prvý dojem je dôležitý. Sú vizitkou vkusu a estetického cítenia majiteľa a dokážu celkový dizajn bývania pozdvihnúť alebo naopak ešte viac pokaziť. V každom prípade však k výberu správnych vchodových dverí do bytu treba pristupovať s citom a zmyslom pre nadčasovosť. Kvalitné vchodové dvere predsa len nie sú lacnou záležitosťou, ich montáž tiež vyžaduje isté stavebné zásahy, módne výstrelky preto v tomto prípade nie sú veľmi namieste. Tiež sa treba zamyslieť nad tým, ako dlho plánujete v byte bývať a či sú veľké investície naozaj nutné.

Dvere chránia naše súkromie a majetok

Krásne dizajnové dvere by nám neboli k ničomu, ak by nespĺňali aspoň základné bezpečnostné požiadavky. Ich prvoradou funkciou je predsa ochrana nášho obydlia, bytu či domu, no zanedbateľné nie sú ani zvukovo- či tepelnoizolačné vlastnosti. Minimálne trojbodový uzamykací systém a bezpečnostná vložka sú základným pilierom bezpečnosti našich vchodových dverí. Zamyslieť sa treba tiež nad použitím presklených plôch, keďže aj tieto môžu byť pre nepozvaných návštevníkov slušným lákadlom. Aj keď trendy v súčasnom stavebníctve prajú veľkým preskleným plochám a rozmerným oknám, báť sa presklenia na vchodových dverách by v tomto prípade mohlo byť trochu malicherné. Ak sa už pre sklo rozhodneme, je dôležité jeho ukotvenie a, samozrejme, pevnosť samotného skla. Pevnosť je veľmi dôležitým kritériom tiež pri montáži zárubne.

Výber materiálu vchodovýchdverí je kľúčový!

Kým v minulosti sme sa pri vchodových dverách len zriedka stretli s iným materiálom ako drevom, dnes je to už celkom inak. Drevo síce celkom z ich portfólia nevymizlo, no prednosť dostávajú aj iné moderné materiály, predovšetkým plast, hliník alebo oceľ. Výber materiálu na dvere si treba dobre premyslieť. Kým pri vchodoch do bytových priestorov, ktoré nie sú vystavené vplyvom počasia, je možné zvážiť aj použitie drevených dverí, na rodinných domoch sa s týmto materiálom stretávame už čoraz menej. A aj keď novodobým fenoménom sú dvere plastové, aj tu je dôležitá ich celková kvalita, hlavne materiál a hrúbka výplne. Povrchová fólia je už len čerešničkou na torte. Trochu drahšou a trvácnejšou voľbou môžu hliníkové dvere. Hliník je konštrukčne pevný materiál, ktorý veľmi dobre odoláva okrem vplyvu počasia aj menej šetrnému zaobchádzaniu. Zlatou strednou cestou by mohli byť drevené dvere s hliníkovým opláštením. Ideálna kombinácia trvácneho kovu na vonkajšej strane dverí s príjemným povrchom dreva na strane vnútornej.

Na trhu je veľmi veľa prevedení vchodových dverí, ale len jedny budú pre nás tie pravé. Tie naše.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Máte záujem o vypracovanie cenovej ponuky?

Buďte pravidelne informovaný o našich novinkáchPrihláste sa na odber newslettera

    +421 915 879 645 herplast@herplast.eu