Ako nastaviť plastové okno?

7. septembra 20210

Pri nesprávnom nastavení plastových okien môže dôjsť k ich netesneniu, následnému prefukovaniu či nesprávnej izolácii. Tak, aby vaše okná fungovali čo najlepšie, je potrebné ich čo najlepšie nastaviť. My vám ukážeme, ako na to!

Ak túžite po oknách, ktoré vám vydržia čo najdlhšie, mali by ste sa o nich dôkladne starať. Správna údržba a nastavenie plastových okien vám zaručí ich dlhú životnosť a čo najlepšiu funkciu. Ako na to?

Ako nastaviť plastové okno

Základom je čistenie a premazanie okien

Ako prvý krok je potrebné urobiť jemnú údržbu. Tá zahŕňa čistenie rámov a odstránenie všetkých nečistôt. Takýmto spôsobom sa zbavíte prachu, zvyškov farby či tmelu. Najskôr všetky drážky povysávajte a následne ich poumývajte. Nezabúdajte ani na čistenie okenných rámov a krídel. To v akom stave okná budete mať, to bude poukazovať aj na dĺžku ich životnosti. Súčasťou nastavenia plastových okien je aj premazanie. To sa týka okenného kovania. Neváhajte použiť na zmäkčenie gumeného tesnenia určité množstvo oleja, ktorý môže byť aj silikónový. Pri tomto nastavení dajte taktiež pozor na všetky šróby, ktoré sú nejakým spôsobom uvoľnené. Dôležité je všetko pritiahnuť, tak, aby ste zabezpečili funkčnosť celého plastového okna.

Ako nastaviť plastové okná

Správny prítlak a nastavenie pántov

Ak cez plastové okná prefukuje, neváhajte ich dotiahnuť. Ich funkciou by mala byť predsa dôkladná izolácia, tak, aby cez okná nejakým spôsobom neprefukovalo. Upravte excentrom polohu stredového upínacieho kovania. Následne vtiahnutím západky do rámu zvýšite celkový prítlak krídel. V prípade, že sa plastové okno pri otváraní zadrháva, je potrebné upraviť nastavenie spodného pántu. Následne pritiahnite skrutku a týmto spôsobom podvihnite okenné krídlo cca o 1 milimeter nahor. Aj keď je nastavenie plastových okien jednoduché, nezabúdajte na pravidelnú údržbu. Práve tá zaručí vašim oknám plnohodnotnú funkciu a dlhú životnosť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Máte záujem o vypracovanie cenovej ponuky?

Buďte pravidelne informovaný o našich novinkáchPrihláste sa na odber newslettera

    +421 915 879 645 herplast@herplast.eu