Ako nastaviť okno na zimný režim? Prinášame vám stručný návod?

30. septembra 20210

Vedeli ste o tom, že plastové okná majú možnosť nastavenia na zimný alebo letný režim? V zime vám to ušetrí množstvo financií za kúrenie a v neposlednom rade predĺžite životnosť okna. Viete, ako na to?

Väčšina plastových okien má funkciu prepnutia na zimný režim. Množstvo ľudí však o tejto vlastnosti ani nevie. Nastavenie okna na zimný režim vám zaberie len pár minút. Využite túto možnosť aj vy a vráti sa vám to v podobe ušetrenia výdavkov za kúrenie. 

Nastavenie zimného režimu

Návod je skutočne jednoduchý a zvládne ho prakticky každý. Princíp zimného režimu spočíva v zmene prítlaku. To je dôvodom zlepšenia celkovej izolácie. Tá by mala byť v zimných mesiacoch, samozrejme, vyššia.

Na nastavenie okna na zimný režim vám postačí len imbusový kľúč a skrutkovač. Otočte skrutku na bočnej strane presne o 90 stupňov. Zamerajte sa pritom na rysku, na základe ktorej budete vedieť, o koľko musíte ešte skrutku otočiť. Nikde sa neponáhľajte a robte to opatrne.

Ako nastaviť okno na zimný režim

Ako zistíte, že je to správne?

Myslíte si, že ste nastavili okno na zimný režim, no stále si tým nie ste istí? V tom prípade vyskúšajte jednoduchý pokus. Skúste otvoriť okno kľučkou. Ak sa s ňou bude manipulovať o čosi ťažšie, úspešne ste nastavili okno na zimný režim. To vám zaručí aj spomínanú lepšiu izoláciu a tesnenie, ktoré je v zime viac ako potrebná.

Či ste okno na zimný režim nastavili správne vám dokáže aj orosenie okien. Ak sa v niektorej časti objaví orosenie, znamená to, že v tejto oblasti nie je dostatočne pritiahnuté kovanie. Otvorte okno, pritiahnite kovanie a skontrolujte to znovu.

Nastavenie okna na zimný režim je skutočne výhodné a praktické riešenie. Preto to neváhajte vyskúšať aj vy! Vráti sa vám to v podobe ušetrenia financií, vyššieho komfortu a taktiež predĺženia životnosti okna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Máte záujem o vypracovanie cenovej ponuky?

Buďte pravidelne informovaný o našich novinkáchPrihláste sa na odber newslettera

    +421 915 879 645 herplast@herplast.eu